Haber

İskenderun’da depremzede çocuklar için bilim atölyesi kuruldu

İskenderun’da depremzede çocuklar için bilim atölyesi kuruldu

HATAY – Hatay’ın depremle sarsılan İskenderun ilçesinde çocuklara yönelik bilim atölyesi kuruldu.

Ispanak atıklarından biyopolimer üreten Bilim Sen Ol Platformu’nun kurucusu Buyruk Belli ile Gıda Güvenliği ve Beslenme Uzmanı Dr. Birsen Sarıcı, Hatay İskenderun’da depremzede çocuklar için bilim atölyesi kurdu. 3 gün süren eğitimlerinde çocukların biyolojiden kimyaya bilimsel farkındalıklarını artırmaya yönelik pek çok deney gerçekleştiren grup, annelerine mum, sabun gibi eserler ikram ederek çocukların doymasını sağladı. Çevre bilinci eğitimi verilen çocuklara küçük etkinliklerle sıfır atık projeleri gerçekleştirmeleri öğretildi.

Eğitimle her yaranın sarılabileceğine inandığını belirten Gıda Güvenliği ve Beslenme Uzmanı Dr. Birsen Sarıcı, “Çocuklara bilim bilinci kazandırmak ve yaşadıkları tramvayı bir an olsun unutturmak için deney atölyesi düzenledik. . Çocuklar çok mutlu oldular. Eğitimlerinin aksaması için bir şeyler yapılmalı. Çocukları bilimle tanıştırmak ve yaralarını sarmak için Hatay’dayız.”

Platformun kurucusu Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği öğrencisi Buyruk Muhakkak, Shaking bölgesindeki eğitim noktasında kalan çocuklar için İskenderun’a geldiklerini kaydetti.

Depremzedelerin eğitim ve bilimde geri kalmaması için çalıştıklarını kaydeden Muhakkak, “Çevre bilinci başta olmak üzere eğitimler ve deneyler yapıyoruz. İlkokul ve ortaokula kadar çocuklara uygulamalı ve öğrenmeli eğitimlerle destek oluyoruz. öğrenciler.”

Çocuklar, yapılan eğitim ve deneylerden son derece memnun olduklarını kaydetti.

hasankeyfhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu