Haber

TransAnatolia’ya katılan eski yarışçıların başarıları dikkat çekti

Yeni yıl yarış takviminin açıklanmasına sayılı günler kala, TransAnatolia’ya katılan eski yarışçıların başarıları motor sporları dünyasında da dikkat çekti.

Son dönemde dünyanın en prestijli ve zorlu ralli yarışlarından biri olan Dakar Rallisi ve Afrika Eco Race’e katılan birçok sporcu, geçtiğimiz yıllarda TransAnatolia’da da yarışarak başarılı performanslar sergiledi. 2024 Dakar Rallisini SSV kategorisinde kazanan Sebastien Loeb Racing-Barthahl takımından Fransız Xavier de Soultrait, 2020 yılında yarışarak 2022 yılında motosiklet kategorisinin galibi oldu.

Dakar’ı motosiklet kategorisinde üçüncü sırada tamamlayan Monster Energy Honda ekibinden Fransız Adrien van Beveren, 2020’de yarışı ikinci sırada tamamladı.

2024 Dakar Rallisi’nde Rally 2 klasmanını kazanan ilk Hintli olarak tarihe geçen ve genel klasmanda on birinci olan Sherco TVS Rally takımından Hintli Harith Noah, 2023 yılında da TransAnatolia’da yarışarak yarışı tamamlamıştı. Kove 450 Rally grubu adına Dakar’a katılan ve yarışı bitirmeyi başaran İtalyan Cesare Zacchetti, 2022 yılındaki yarışta ikinci olmuştu.

Dakar Rallisi’nde Century Racing Factory Team adına co-pilot olarak otomobil kategorisinde yarışan ve onuncu sırayı elde eden Fransız Loic Minaudier, organizasyonun eski yarışçıları arasında öne çıktı. Ayrıca Minaudier’in yarış sırasında aracından inerek bir motosikletçiye yardım etmesi tüm sporseverlerin takdirini kazandı. Dakar Rallisi’ni Astara Takımı adına yarışarak başarı ile tamamlayan ikiliden İspanyol Laia Sanz, 2015’te TransAnatolia’yı bitirirken, İtalyan Maurizio Gerini motosiklet kategorisinde 2018’de ikinci, 2019’da ise birinci oldu.

Afrika Eko Yarışı’nda tanıdık yüzler

Afrika Eco Race’de motosiklet kategorisinin 2024 yılı birincisi Aprilia’lı İtalyan Jacopo Cerrutti, söz konusu yarışta 2020 ve 2023 yıllarında üçüncü oldu. Yarışı ikinci sırada tamamlayan İtalyan Yamaha sporcusu Alessandro Botturi ise 2013 yılında ikinci sırayı alırken, 2015 yılında üçüncülük, 2023 yılında ise ikincilik. Yamaha’dan yine üçüncü olan Andorran Pol Tarres, 2023 yılında motosiklet kategorisinin son kazananı oldu. – İSTANBUL

haber-can.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu