Haber

Bursa’da Trafik Kurallarını İhlal Eden Sürücülere Cezalar Isıtıldı

Bursa’da polis ekipleri trafik kurallarını hiçe sayan sürücülere karşı sıkı denetimler yaptı. Kendi canını ve başkalarının canını hiçe sayan 225 araç sürücüsüne yaklaşık 150 bin lira idari para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri vatandaşların güvenliği ve huzuru için uygulamayı gerçekleştirdi. Denetimlerde ekipler, emniyet kemeri ve ışıkları ihlal eden sürücülere ceza uyguladı. Şehrin birçok noktasında trafik güvenliğini sağlamak için kolları sıvayan ekipler, kurallara uymayan sürücüleri tek tek tespit etti. Pek çok sürücü kendi canını bile düşünmeden yola çıkarken, bazı sürücüler ise alkollü bir şekilde direksiyona geçti. Polis gruplarının vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla gerçekleştirdiği uygulamada 225 araç sorgulanırken, kurallara uymayan sürücülere yaklaşık 150 bin lira idari para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü, uygulamaların vatandaşların can ve mal güvenliğini korumaya yönelik yapıldığını, emniyet kemerlerinin trafik kazalarında ölüm riskini yüzde 45, yaralanma riskini ise yüzde 60 azalttığının altını çizdi.

Öte yandan polis ekibinin uygulaması da havadan görüntülendi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu