Haber

Bakan Dönmez: “BOTAŞ onarımları tamamladı. Artık bu şehirlerin girişinde doğalgaz var”

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Şırnak Valisi Osman Bilgin ile birlikte Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde depremden etkilenen bölgelerdeki enerji hatlarında yapılan onarım çalışmalarını inceledi. Bakan Dönmez, “BOTAŞ onarımları tamamladı. Artık bu şehirlerin girişinde doğalgaz var” dedi.

Bölgedeki çalışmaları koordine eden Şırnak Valisi Osman Bilgin, bölgede depremden etkilenen bölgelerin izlerini silme çalışmalarını Bakan Dönmez’e anlattı. Bakan Dönmez yaptığı açıklamada, “BOTAŞ onarımları tamamladı. Artık bu şehirlerin girişinde doğalgaz var. Güvenli ortam oluşturmadan şehirlerimize ve mahallelerimize doğal gaz ulaştıramıyoruz. Şu an itibariyle bir sıkıntı yok. Bölgede akaryakıt ile.”

Nurdağı ilçesinde çalışmaları koordine eden Vali Osman Alım, depremde kurtarılmayı bekleyen şahısların ailelerine moral verdi. Vali Alım, Şırnak bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan güvenlik görevlileri, AFAD, ilçe belediyeleri ve yabancı grupların çalışmalarını yerinde izledi. Uyum merkezindeki çalışmaları da yerinde denetleyen Vali Alim, buradaki koordinasyonu sağlıyor ve ilgili kurumlara bilgi veriyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. – ŞIRNAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu